Д У Ш П А С Т И Р С Ь К І     О Г О Л О Ш Е Н Н Я

   

ПЕРША НЕДІЛЯ ВЕЛИКОГО ПОСТУ

Детальніше...

hramНаша літургія

 

                                            

                                                             

І Неділя Великого Посту

Рік Б

Читання з Книги Буття

Бут 9, 8-15


І сказав Бог до Ноя та його синів, кажучи: «Оце Я установляю Мій союз з вами і з вашим потомством після вас, та з кожною живою твариною, що з вами: з птаством, із скотом, з кожним звіром земним і зі всіма тваринами, які вийшли з ковчега. Я встановляю Мій союз із вами: ніяке тіло не буде більше знищене водами потопу, ні потопу вже не буде, щоб пустошити землю». Далі сказав Бог: «Ось знак союзу, який Я укладаю між Мною й між вами та між усякою живою твариною, що з вами, на вічні покоління: Мій лук покладаю Я в хмарах, і він буде знаком союзу між Мною і між землею. І буде, що як наведу Я хмари над землею, з’явиться лук у хмарах, тоді згадаю Я про Мій союз, який між Мною і вами та між усякою твариною живою і всяким створінням. То й води не стануть більше потопом, щоб вигубити всяке створіння». Слово Боже.

 

 

Путі Господні – милосердя й правда


Пс 25(24), 4-5аб. 6-7бв. 8-9 (П.: пор. 10)


Господи, відкрий мені свої дороги –

навчи мене ходити Твоїми стежками.

Провадь мене у своїй правді

і навчай мене, бо Ти  – Бог мого спасіння.

Господи, згадай своє милосердя

і свою милість, бо вони одвічні.

Згадай мене з Твого милосердя,

о Господи, доброти Твоєї ради.

Господь – благий і праведний,

тому навчає грішників дороги.

Він веде у справедливості бідних

і  своїх шляхів навчає убогих.

Читання з Першого Послання святого апостола Петра

 

1 Пт 3, 18-22

Улюблені! Христос один раз за гріхи постраждав, – праведний за неправедних, аби привести вас до Бога; убитий тілом, але оживлений Духом: Ним Він і духам, які були у в’язниці, прийшов і проповідував; тим, які колись були непокірні, коли їх за днів Ноя очікувало Боже довготерпіння, як він будував ковчег, у якому мало – всього вісім душ – врятувалося від води. Її прообраз, хрещення, нині спасає і вас; це не позбавлення від тілесної нечистоти, а благання до Бога від доброго сумління, через воскресіння Ісуса Христа, який зійшов на небо і перебуває праворуч Бога; Йому підкорилися ангели, влади і сили. Слово Боже.

 

 

Хвала Тобі, Слово Боже!

Не  хлібом самим житиме людина,

але кожним словом, що виходить з уст Божих.

 

Читання святого Євангелія від Марка       

 

Мк 1, 12-15

Того часу Дух швидко вивів Ісуса в пустелю. І був Він у пустелі сорок днів, спокушуваний сатаною; і перебував серед звірів, і ангели служили Йому. А після того, як був виданий Йоан, Ісус прийшов до Галілеї і проповідував Боже Євангеліє. Він казав: «Сповнився час, і наблизилося Царство Боже. Покайтеся і віруйте в Євангеліє!» Слово Господнє.

Поділитись в соц.мережах

Comments: